0Položka(y)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.

Ako vybrať kameru

Ak sa pri výbere kamery neviete rozhodnúť, zamerajte sa na najdôležitejšie kritéria a parametre - rozlíšenie, infračervený dosvit, prevedenie a vhodný objektív.

V súčasnosti je mnoho typov technológií, z ktorých si môžete vybrať. Každá z týchto technológií má iné vlastnosti a prevedenie. Jednoznačným víťazom je však systém AHD.

Infračervený dosvit

Pri výbere bezpečnostnej kamery je pre vás dôležitá vzdialenosť dosvitu, ktorá sa udáva v metroch.
Ak je uvedený dosvit 30 m, znamená to, že kamera dokáže snímať aj v úplnej tme do tejto vzdialenosti. Avšak, na snímanú vzdialenosť má veľký vplyv aj prostredie. Svetlé prostredie kamera zosníma na dlhšiu vzdialenosť ako tmavé.
Pri výbere by ste na to mali myslieť a vybrať si kameru s väčšou vzdialenosťou dosvitu, akú chcete aby kamera snímala.

Infračervený dosvit30 m
Infračervený dosvit15 m

Rozlíšenie

Rozlíšenie pri analógových bezpečnostných kamerách je udávané v TVL ( television lines). Táto hodnota určuje horizontálnu rozlišovaciu schopnosť snímacieho čipu. Čím je táto hodnota vyššia, výsledný obraz je čistejší a menej zrnitý.
U kamier AHD, IP a HD-SDI sa rozlíšenie udáva v pixloch a vertikálnom rozlíšení. Kamery tohto typu snímajú v HD (1280x720 px) a FULL HD (1920x1080 px) rozlíšení.

Rozlíšenie pri kamerách1080p
Rozlíšenie pri kamerách720p

Prevedenie

Poznáme dva typy kamier - vonkajšie a vnútorné. Hodnota krytia na stupnici IP určuje, o ktorý typ kamery ide.
Vonkajšie kamery majú vyššiu hodnotu IP. Tým sa vlastne určuje ich odolnosť voči poveternostným vplyvom. Vybavené sú infračerveným prísvitom pre nočné videnie, hliníkovým obalom aj utesnením voči vonkajším vplyvom. Toto sa netýka kamery DOME určenej na vnútorné použitie, ktorá by nemala byť vystavovaná dažďu a vysokej vlhkosti.

Prevedenie kamery
Prevedenie kamery

Objektív

Názov kamery na konci obsahuje dva čísla, napr. 3,6 mm/85°. Prvé číslo vyjadruje hodnotu objektívu, ktorá určuje zorný uhol snímanej scény. Druhé číslo určuje zorný uhol, ktorý kamera sníma. Na snímanie rozsiahlejších plôch je preto vhodnejšie vybrať si kameru s väčším uhlom záberu. Pre snímanie napr. 30 m vzdialenej bránky je zase lepšia kamera s menším uhlom.

Uhol kamery