Nevybrali ste položky pre porovanie.
V košíku nie sú žiadne položky.
Pri výbere videorekordéra, záznamového zariadenia a DVR (digitálny videorekordér) sú dôležité tieto 4 vlastnosti:
Koľko vstupov zariadenie má, toľko kamier sa dá k nemu pripojiť a zároveň zhotovovať záznam. Rekordéri sú digitálne, takže záznam sa nahráva väčšinou na pevný disk. Vďaka tomu je možné prehrávať záznamy v plnom rozlíšení aj z viacerých kamier. Tiež môžete prepínať kanály záznamu na celú obrazovku. Zariadenia sú väčšinou 4, 8 a 16 kanálové.
U DVR sa rozlíšenie uvádza v pixloch. Napr. 960x576 px znamená, že rekordér je schopný prehrať záznam s takýmto rozlíšením. Niekedy je uvádzané aj ako D1. DVR zariadenia dokážu zaznamenať 25 snímok/s. To už tvorí plynulý obraz. Máloktoré zariadenia to však zvládnu v plnom D1 rozlíšení. Tie, ktoré zvládnu plné rozlíšenie D1 majú výkonnejší procesor a ich cena je vyššia. Preto majú DVR funkciu rozloženia kapacity, čo znamená, že si sami určíte, koľko snímok za sekundu urobí konkrétny kanál.
Už aj lacnejšie modely sú doplnené o túto funkciu. Do systému sa dá pripojiť cez LAN sieť ale aj po konfigurácii vašej siete a zariadenia.
Takto dokážete sledovať živý prenos a záznam, nielen z počítača ale aj pomocou smart mobilných telefónov. Možné je to vďaka podpore operačných systémov ako sú Android, Apple, Windows mobile a iné.
Dĺžka záznamu závisí od kapacity pevného disku. Zariadenia používajú 3,5” disk so SATA rozhraním. Veľkosť disku určuje, koľko nahratých dní je zariadenie schopné uchovať. Rekordéri majú funkciu “overwrite”, vďaka ktorej zaplnený disk začne automaticky prepisovať najstaršie záznamy. Zariadenie je preto bezúdržbové a nie je potrebné pravidelne zasahovať.